Az egyik legegészségesebb (zöldség) gyógynövény az édeskömény. Jótékonyhatásáról úgy tudom már írtam.
Most a böjtös idöszakban föképp ajánlatos enni. Kevés a kalóriatartalma, csökkenti az étvágyat, gyomorbarát. Különleges intenzív íze van, és ezt nem mindenki szereti, ánizshoz hasonló, külömben ánizskapornak is nevezik.
Naranccsal kiegészítve, nagyon finom.
A tetejére egy ropogós dekor elem került, kurkumás csipke “tuile”.

Hozzávalók:
- 4 dkg. vaj
- 1/2 póréhagyma
- 1 nagy alma
- 2 édesköménygumó
- 1, 2 l zöldségalaplé
- 100 ml. tejszín (növényi)
- 1 bio narancs
Tuile:
- 60 gr. napraforgóolaj
- 50 gr. viz
- 10 gr. liszt
- csipetnyi só
- 1/2 teáskanál kurkuma
A vajat megolvasztjuk, a karikára vágott póréhagymát megdinszteljük a vajon. A megmosott bio narancshéjából keveset belereszelünk. Hozzáadjuk a darabokra vágott édesköménygumót, felöntjük a zöldség alaplével. (2 db. zöldségleveskockát feloldottam 1,5 l. vizben).
Fözzük, kb. 10 percig, majd hozzáadjuk a meghámozott cikkekre vágott almát. Amikor az alma is megpuhult, hozzáöntjük a tejszínt, és botmixerrel pépesítjük. Ìzlés szerint sózzuk, és a kicsavart narancslevével ízesítjük.
A tuile-francia eredetü csipke ostya, mely mutatós dekoráció ételekhez, desszertekhez. Készülhet sütöben, vagy serpenyöben, édesen vagy sósan.
A vizhez hozzáöntjük az olajat, hozzákeverjük a lisztet és a színezöt, ez esetben természetes színezéket használtam, kurkuma füszert. A serpenyöt felforrósítjuk és evökanálnyi halmokat rakunk a tapadásmentes serpenyöbe.

A z olaj és a viz viszkozítása csodákra képes.
Addig sütjük amíg a víz mind elpárolog belöle. Egy vékony lapáttal alányúlunk, és konyhapapírra szedjük. Melegen összehajtható, formázható mutatós dekoráció.