Sült alma vanília szósszal és vanília fagyival

Téli hangulatú gyors desszert, ünnepi változatban, feldobva egy kis vanília szósszal és egy gombóc fagyival.
Próbáld ki, és élvezd az illatát, a zamtát!

Hozzávalók:

  • 6-8 db. alma
  • 10 dkg. szárított datolya
  • 750 ml. tej
  • 1 cs. vanília pudingpor
  • 2 evökanál cukor
  • vanília fagyi
  • fahéj

Az almák magházát kiszúróval kiszúrjuk.  Boskoop almát választottam, mert egyik legalkalmasabb almafajta a sütésre.
A lyukakba 2-3 db. datolyát teszünk.
Sütöpapírral bélelt tepsibe tesszük. 180 C°-on kb. 15 percalatt megsütjük, amikor repedezik a héja készen is van.
Közben elkészítjük a vanília szósz. A tejet a cukorral föni tesszük, aki édesebben szereti adhat több cukrot is hozzá, én két evökanállal adtam hozzá.
A pudingport elkeverjük kevés hideg tejjel, és amikor forr a tej hozzákeverjük. Folytonosan kevergetve besürüsítjük, majd 4 részre osztjuk kis tálkákba.
Amikor az alama megsült beletesszük a vanília szószba, a tetejére egy gombóc vanília fagyit rakunk. A tetejét fahéjjal megszórjuk.

Foto 03.01.20, 22 09 00

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s