Àfonyás citromos túrótorta

A barátnöm szülinapjára készült ez a torta.
Sokat kapirgáltam a neten, mert valami diétásat szerettem volna, aztán összeraktam a saját fejem szerint egészséges alapanyagokból. A sovány tehénturó ugyanis kevés kalóriát tartalmaz, a cukrot xilittel helyetesítettem. Kiváló cukorhelyettesítő: a glikémiás indexe mindössze 7, a bélrendszerből pedig csak részlegesen képes felszívódni, és prebiotikumként is funkcionál.
A torta alapjához kevés teljeskiörlésü kekszet, tönkölypelyhet, kókuszzsirt, Quinoát használtam. / A Quinoa  egy szuper egészséges gluténmntes gabonaféle, könnyen emészthetö, magas a fehérje tartalma. Gazdag kálciumban, káliumban, magnéziumban, foszforban, 9 eszenciális aminósavat tartalmaz.. /
Most pedig bövebben az elkészítésröl:

Hozzávalók:

  • 10 dkg. teljes kiörlésü keksz
  • 8 dkg. Quinoa
  • 4 e.kanál tönkölypehely
  • 3 dl. viz
  • 5 dkg. kókuszzsir
  • 70 dkg. sovány tehéntúró
  • 10 dkg. fekete áfonya
  • 10 dkg. xilit
  • 250 ml. növényi habalap ( Rama cremefine)
  • 1  bio citrom leve és reszelt héja
  • 8 lap zselatin
  • menta levél

A Quinoát megmossuk, leszürjük, majd egy lábasban lepirítjuk, amikor pattogni kezd felöntjük 3 dl. vizzel, pici sót adunk hozzá, és fözzük kb. 10 percig, amikor sürüsödni kezd hozzáadjuk a kókuszzsirt, éa a tönkölypelyhet, kavargatva fözzük eggyütt még egy keveset, majd levesszük a tüzröl. A kekszet összetörjük egy nyújtófával, vagy ledaráljuk, és a quinoás péphez adjuk. A tortaforma aljára rakjuk, belenyomkodjuk. (Nálam 20 cm-es tortaforma)
Hütöbe tesszük. Az áfonyából kiveszünk a diszítéshez néhány szemet.
A xilitböl 1 evökanállal elveszünk és az áfonyával összemixereljük, a többit a túróval kikeverjük. Hozzákeverjük a felvert tejszínhabot. A citromhéját lereszeljük, a levét kicsavarjuk. A zselatinlapokat vizbe beáztatjuk. Az áfonyás pépet felmelegítjük, a citromlevét is, 4-4 lap zselatint feloldunk benne. A túrót kétfelé osztjuk, az egyikbe az áfonyás zselatint, a másikba a citromos zselatint tesszük, és a reszelt citromhéjat.
A tortát kivesszük a hütöböl beleöntjük az áfonyás krémet, vissza tesszük a hütöbe 10-15 percre, majd ráöntjük a citromos krémet.
Visszatesszük a hütöbe legalább 3-4 órát, ameddig jól megdermed.
A tetejét áfonyaszemekkel, mentával diszítjük. (Mézbe márottam az áfonyákat ugy raktam a tortára , hogy ne guruljanak el rajta.)

Foto 24.09.17, 09 45 21

 

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s