Narancsos pekándiós-krokant torta

Receptjét egy könyvben láttam, nem hiába a világ 100 legjobb süti receptje között van, mert eszméletlen finom. Eredetileg Mexikói recept. Igaz kicsit eltértem az eredeti recepttöl, de ez nálam már megszokott, kiveszek vagy hozzáteszek. Itt a kandírozott narancshéjat adtam pluszba hozzá, ami plusz ízt ad neki még jobban narancsossá teszi.
Nagyon-nagyon finom belül puha szaftos, kívül ropogós pekándiós -grilázs borítja.
Megleptem a családot vele szilveszterre, gondoltam ha az ünnep másabb most a karantén végett bár az ízélmény legyen garantált. Egy baj volt csak vele, nem bírtuk négyen egyszerre megenni és másnapra a cukros-grilázs megpuhult rajta. Ezért csak frissen azonnali fogyasztásra ajánlom, de azt nagyon!

Hozzávalók:

  • 4 tojás
  • 10 dkg. cukor
  • csipetnyi só
  • 1 nagyobb bio narancs
  • 6 dkg. liszt
  • 2 dkg. étkezési keményítö
  • 3 dkg. mandulaliszt
  • 5 dkg. kandírozott narancs (Orangeat)

Krém:

  • 500 ml. tej
  • 1 tojás
  • 1 cs. vaníliás pudingpor
  • 4.dkg. porcukor
  • 3 dkg. kókuszzsír

Krokant:

  • 18 dkg. barna cukor
  • 20 dkg. pekándió

Locsoláshoz:

  • a narancs kicsavart leve
  • 1/2 citrom leve
  • 3 evökanál juharszirup

A tojássárgákat a cukor felével (5 dkg.), habosra keverjük. A tojásfehérjét a cukor másik felével habbá verjük.
A száraz anyagokat összevegyítjük, belereszeljük elözöleg jól megmosott bio narancshéjat.
A tojássárgákhoz adjuk a hab felét, és belevegyítjük a szárazanyagokat. A maradék habot lazán elkeverjük benne.
A sütöt elömelegítjük 180 C°-ra. A masszát egy kivajazott, 24 cm átméröjü tortaformába öntjük. 20-25 perc alatt megsütjük.
Közben elkészítjük a krémet. A tojássárgáját a porcukorral a kikavarjuk, hozzáadunk 4 evökanál tejet, és a pudingport, a többi tejet föni tesszük. Amikor felfött a tej belekeverjüka pudingport. Vegyük le a tüzröl és keverjük tovább, mert nagyon besürüsödik. Keverjük hozzá a kókuszzsírt.
A fehérjéböl verjünk habot és lazán keverjük a meleg pudinghoz.
A megsült tortát hagyjuk kicsit hülni, majd egy késsel vágjuk be több helyen a tetejét.
A narancsot melyet elözöleg lereszeltünk csavarjuk ki, adjunk hozzá a citromlevet, keverjük hozzá a juharszirupot. Ezt az öntetet öntsük be a bemetszéseken, hogy jól beígya a torta.

A grilázsot elöre el lehet készíteni, a cukrot felolvasztjuk, és belekeverjük a félbevágott pekándiót.

Egy sütöpapírra kiborítjuk, egy olajba mártott lapáttal elsímítjuk, amikor kihült darabokra törjük-vágjuk. A tortát bevonjuk a kihült krémmel, megszórjuk a kandírozott naranccsal, és közvetlen fogyasztás elött megszórjuk a diós krokanttal.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s